V dnešním článku se podíváme na zoubek mé péči o pleť. Vzhledem k tomu, že díky blogu vyzkouším velké množství kosmetiky a sama stále hledám to nejlepší, moje péče o pleť se často mění. Aktuálně jsem opět pár produktů vyměnila (= dopotřebovala a načala nové), ale protože jsem s touto skladbou produktů byla moc spokojená, chci vám o ní dát vědět.

ODLÍČENÍ & ČIŠTĚNÍ

Když přijdu z práce domů, první, co udělám je, že se odlíčím. I když mám makeup velmi ráda, vím, že to je pro pleť velká zátěž, a proto se jí snažím ulevit kdy to jen jde. Začínám micelární vodou, kterou stáhnu největší vrstvu líčení. Micelárky často střídám, ale ze všech možných odličovačů mi vyhovují nejvíce. Díky tomu, že používám Double Wear nebo pomádu na obočí od Anastasia Beverly Hills, potřebuji produkt, který si s voděodolnou kosmetikou skutečně bez problémů poradí. Následuje důkladné čištění za pomoci mého miláčka Foreo a čistícího gelu Youth to the People, který je čistě přírodní a skoro vůbec neubývá. Co se týká čistících kartáčků, oblíbila jsem si je již před několika lety, když se mi tedy před půl rokem rozbil můj poslední, rozhodla jsem se dát šanci právě Foreu a vůbec toho nelituji. Ráno jsem si zase oblíbila na závěr použít Glow Tonic od Pixi.

HYDRATACE, HYDRATACE, HYDRATACE

Ačkoliv jsem vždycky trpěla spíše na smíšenou pleť a nějaké šupinky mi byly úplně cizí, v posledních několika měsících jsem se přeměnila v sušenku obecnou. Najít ten správný druh hydratace tak pro mě je posláním číslo jedna. Velká záchrana přišla v podobě hydratační péče Hydra Genius pro normální až suchou pleť a také s ozkoušením denního krému z řady Hydra Vegetal a nočního krému z řady Elixir Jeunesse od značky Yves Rocher. Všechny tři produkty mi totiž perfektně vyhovují; jsou hydratační, ale přitom velmi lehké, nemastné, rychle se vstřebávající a nekomedogenní. Ve chvílích, kdy je na tom má pleť opravdu špatně, sahám večer po 24h Face Creamu od Bioaroma, který mě do rána zbaví i extrémní vysušenosti.

EXTRA PÉČE NAVÍC

Několikrát do týdne sahám po mém oblíbeném kiwi scrubu od L´oreal Paris, který mám už asi po sté a patří mezi ty produkty, na které nedám dopustit. Pokud tedy hledáte peeling, který bude odvádět svou práci, nemůžete sáhnout vedle. Jestli mě nějaká část z mé pleťové rutiny opravdu baví, pak jsou to masky. V kosmetickém šuplíku jich mám na desítky a stále přibývají. Mezi mé stálice patří klasika v podobě Zeleného jílu nebo další jílovky od L´orealu a Origins. Na šupinky zase pomáhá zelenáč Elixir Jeunesse od Yves Rocher.

Jak vypadá vaše péče o pleť? Používáte některý z produktů?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *