Když se značka Hourglass objevila v českých Sephorách, vůbec mě nenapadlo, že se stane jednou z mých nejoblíbenějších. Během jednoho měsíce jsem na doporučení mé oblíbené konzultantky Karolíny skoupila asi tak půlku stojanu a až na jednu výjimku neexistuje produkt, který bych si nekoupila znova. Proč?

A začnu tím nejlepším! U sypkých pudrů mi vždycky vadilo, že jsou na pleti příliš vidět, zůstávají na chloupkách a ani trochu nevypadají přirozeně. Pak jsem se ale nechala přesvědčit k vyzkoušení sypkého pudru Veil Translucent Setting Powder a od té doby ho nedala z ruky. Pudr je jemný, hebký, neviditelný, na pleti vám udělá efekt photoshopu a i když perfektně fixuje, dočkáte se také přirozeného projasnění. Co se týče odstínu, značka sice uvádí, že se jedná o transparentní pudr, jeho skutečná barva je však jemně pleťová, což já osobně oceňuji všemi deseti, protože vám neudělá mouku nebo bílé fleky. Nakonec něco, co ocení všechny ty, které trápí ucpané póry – Hourglass vlastní patent na to, že neobsahuje složku, která póry právě ucpává.

A právě proto, že mě trápí rozšířené póry, rozhodla jsem se vyzkoušet také matující minerální podkladovou bázi Veil Mineral Primer, který kromě pórů minimalizuje jemné linky & vrásky a prodlužuje výdrž makeupu. Báze používám minimálně, ale když už, chci takovou, která mi na pleti neudělá silikonový filtr a pod makeupem mi nebude dělat bordel. Hourglass má konzistenci takového lehkého krémíku, který se do pleti vsákne takřka ihned a zanechá jí jemnou, vyhlazenou a neucpanou. Jediné, na co je třeba si dát pozor, je množství. Vzhledem k tomu, že se jedná o minerální bázi, může udělat stejnou neplechu jako minerální opalovací krém — tedy zanechat bílý filtr. Na celý obličej proto bohatě vystačí jedna pumpička.

Dalším produktem, který bych si sama asi nekoupila, ale teď ho naprosto miluji, jsou oční stíny stíny s třpytivým efektem Scattered Light Glitter Eyeshadow, které jsem si pořídila v růžovém odstínu Aura a o pár dnů později ještě studeném hnědém Smoke. Vzhledem k tomu, že stíny obsahují třpytečky, člověk by řekl, že budou na normální nošení nenositelné; opak je ale pravdou! Na oku vypadají velmi přirozeně a naprosto si vystačí samy se sebou. Jsou tedy ideální volbou na cesty nebo když nemáte příliš času, ale zároveň chcete vypadat dobře. Stíny mají lehkou, krémovou konzistenci, se kterou se perfektně pracuje, lze jí vrstvit a na oku vydrží i bez podkladové báze bez rozpíjení či vytrácení celý den.

Od té doby, co jsem začala chodit pravidelně na obočí, přesedlala jsem z gelu na tužky. Perfektně sedící odstín jsem našla opět našla u Hourglass, kde jsem si vybrala Arch Brow Micro Scultping Pencil a Arch Brow Scultping Pencil v odstínu Dark Brunette. Rozdíl mezi těmito tužkami je akorát v tom, že ta první je tenoučká, takže s ní uděláte preciznější část úpravy obočí a tou druhou, silnější, pak jen pár tahy dovyplníte chybějící místa. Vzhledem k tomu, že se jedná o první tužky na obočí v mém životě, těžko můžu porovnávat s jinými, já osobně jsem ale maximálně spokojená. Obě dělají přirozený efekt, drží od rána do večera, snadno se mi s nimi pracuje a téměř neubývají.

Ve sbírce mi pochopitelně nemohla chybět ani jejich stroboskopická tvářenka Ambient Strobe Lighting Blush, a protože různých odstínů růžové mám doma až kam, rozhodla jsem se pro přirozený tělový odstín Brilliant Nude. Tvářenky jsou namíchané s Ambient Lighting pudry, jejích výsledný efekt je tedy projasněný, zdravý, šťavnatý a opět velmi přirozený. Pigmentace je střední a za mě tak akorát; člověk se nemusí bát marfuša efektu, ale zároveň má možnost vrstvit.

Jako další si mě na první vyzkoušení získala rozjasňující tyčinka Vanish Flash Highlighting Stick v odstínu Champagne. Konzistence je krémová a nejlépe se aplikuje a zapracovává prsty. Na pleti vypadá přirozeně, není příliš mastná, nerozpíjí se, nezalézá do pórů a skvěle drží celý den.

Oční stín, tvářenka, rozjasňující tyčinka, tužka na obočí a podkladová báze.

Na závěr jsem si nechala menší zklamání, kterým je řasenka pro objem a prodloužení Caution Extreme Lash. Pro tu jedinou jsem si vysloveně šla na základě několika recenzí, které slibovaly objem, prodloužení, natočení, perfektní rozčesání a žádné žmolky. K mému velkému zklamání s tímhle ale nemůžu souhlasit. Řasenka je na můj vkus příliš suchá, na konci řas zanechává žmolky a rozčesání dá také zabrat. Příště si proto tenhle nákup odpustím.

Jak se Hourglass líbí vám? Už jste vyzkoušeli nějaký produkt?

One comment

Reply

Od Hourglass som zatiaľ nič neskúšala, no veľmi ma lákajú ich lícenky a všeobecne púdrové produkty. Celkom si ma nalákala na sypký púder, určite sa naň pri najbližšej návšteve Sephory pozriem :).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *