Na to, že se vyrábí chytré telefony, jsme si už všichni zvykli. Víte ale, že existuje i chytrá žehlička na vlasy? Že ne? Pak mi dovolte, abych vás v dnešním článku seznámila s Braun Satin Hair 7 SensoCare

Po vzhledové stránce žehlička nikterak nevyniká; je minimalistická, černá, s jedním ovládacím tlačítkem, poměrně velkým displejem a otočným a dostatečně dlouhým kabelem. Žehlící desky v sobě mají zabudované senzory, které jsou oním “mozkem” celého SensoCare systému, jsou keramické a konce mají ošetřené chladnou špičkou, abyste se při používání nepopálili. Žehlička má upravené okraje, takže si s ní kromě perfektně rovných vlasů můžete vytvořit i moc hezké a přirozené vlny (aspoň co jsem viděla ve videích, sama toho zatím nejsem schopná :D)
Po zapnutí žehličky a nastavení jazyka si můžete zvolit jeden z režimů; buďto klasický manuální režim (nastavíte si teplotu, kterou uznáte za vhodné) nebo SensoCare. Tento režim se pojí právě se senzory umístěnými v žehlících deskách, které zjišťují úroveň vlhkosti v každém prameni vlasů a automaticky přizpůsobí ideální teplotu od kořínků až ke konečkům. Stačí si s žehličkou před použitím trochu “popovídat”. Program se vám uloží, takže při příštím žehlení jenom zmáčknete např. “Profil 1” a máte hotovo. Všechny profily se dají samozřejmě v průběhu používání upravovat.
Po zvolení délky, tloušťky a barvených nebo nebarvených vlasů se vám na displeji ukáže blikající teploměr, který značí zahřívání. Když blikání přestane, žehlička je nahřátá a připravená k použití. Co se mi opravdu líbí je zpětná vazba v podobě dvou smajlíků na displeji po každém vyžehleném prameni. Ti zobrazují rychlost a vlhkost; když se smajlíci usmívají, je všechno v pořádku. Pokud se mračí, buďto jste si vyžehlili pramen příliš rychle a efekt nebude takový, jaký by měl být a nebo máte mokré vlasy. Na to si dávejte pozor, protože v takovém případě byste si je mohli poškodit a to určitě nikdo z vás nechce.
Žehlička se během používání sama uzamkne, takže se nemusíte bát, že byste si nechtíc něco změnili nebo jí snad vypnuli. Až si vlasy vyžehlíte, pouze podržíte středové tlačítko a budete mít zase odemknuto. Při dalším podržení středového tlačítka se vám zobrazí symbol měsíčku (pohotovostní režim) nebo vypnutí. Pokud žehličku vypnete, objeví se symbol chlazení, což znamená, že bude ještě 10 minut trvat, než se teplota sníží na přijatelnou teplotu a vy se jí budete moci bez problémů dotknout. Pokud budete mít v plánu v žehlení pokračovat, zvolte pohotovostní režim. Teplota se sníží na 100 stupňů a pokud byste se do 30 minut k žehlení nevrátili, sama se vypne. 
A jak jsem spokojená? Musím říct, že velmi. Práce se Satin Hair je hračka, hezky padne do ruky a keramické desky po vlasech kloužou jako po másle. Pramen stačí jednou přejet a vlasy jsou rázem lesklé, nerozlítané, hebké, ale především – perfektně rovné, a to až do té doby, dokud si je neumyjete.
Cena se pohybuje kolem 2000,- korun, což sice není málo, ale vzhledem k tomu, kolik toho Braun umí si myslím, že se koupě vyplatí. Já jsem zvyklá si u žehliček na vlasy připlatit, protože nechci mít zničené vlasy, takže i za mou původní Remingtonku jsem dala tu samou částku. Pokud tedy od žehličky očekáváte kvalitní služby a skvělé výsledky, mohu vám Satin Hair 7 SensoCare doporučit všemi deseti.
Co na chytrou žehličku říkáte? Žehlíte si vlasy? S kterou značkou jste nejvíce spokojení? A využíváte jí i k vytvoření vln?

7 comments

Reply

Vypadá vážně dobře!! 🙂

Reply

Zrovna hledám nějakou kvalitní žehličku a tahle vypadá vážně dobře! 🙂
Find joy in the ordinary

Reply

Taky si chci pořídit žehličku a tahle vypadá dobře. Jinak máš skvělej blog! <3

Šárka Lifestyle Diary

Reply

Moc děkuju! 🙂

Reply

Jsem její hrdou majitelkou a také jsem s ní moc spokojená 🙂 Jediné dvě věci, co mi u ní vadí – že nezapípá, když je nahřátá, musím fakt ten displej sledovat a zpozorovat, až to přestane blikat. Zvukový signál by byl fajn. A pak to, že destičky nejdou zamknout k sobě, při cestování se to dost hodí, aby žehlička nezabírala moc místa. Takhle ji musím omotat kabelem, což by se nemělo, protože ten se pak ničí.

Reply

Ten zvukový signál mi taky trochu chybí, u Remingtonky jsem na to byla zvyklá 🙂

Reply

Wow, tak to je ale pecka:)) Já mám obyč, ale těším se, až mi odejdou a koupím si něco takového!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *