Protože před pár dny oficiálně začalo léto a tento týden některým z vás začnou i letní prázdniny, připravila jsem si pro vás na dnešní den článek s letní tématikou. Blíží se letní dovolené, festivaly a opalování se u bazénu nebo někde u vody, proto jsem vybrala několik produktů, bez kterých v těchto měsících nedám ani ránu.
Hned na začátku začnu produkty, kterými asi nikoho nepřekvapím, ale protože se jedná vysloveně o nezbytnosti, musím je zmínit. Řeč je o produktech na opalování – a to jak na tělo, tak i na obličej. Já osobně si nedokážu představit, že bych se šla opalovat bez toho, aniž bych se předtím namazala. Nejen že se velmi snadno spálím, ale navíc se mi už dříve stalo, že se mi v obličeji objevila alergická reakce, takže na ten jsem obzvláště opatrná. 
Proto mi také udělalo velkou radost, když mi La Roche-Posay zaslalo jejich novinku Anthelios sprej na obličej s SPF 50. Produkt pleť vůbec nezatěžuje, nemastí, nezanechává bílé stopy, naopak ji hydratuje, osvěžuje a můžete ho aplikovat i přes make-up! Za mě má tedy palec nahoru, protože to je přesně to, co můj obličej přes letní měsíce potřebuje. Co se týče těla, tak i tady jsem věrná produktům od značek LRP a Vichy
V těch největších vedrech odkládám všechny parfémy a parfémované vody a sahám jedině po voňavých tělových sprejích. Je to jednak z toho důvodu, že mě pak bolí hlava, ale i proto, protože jsem se dočetla, že by se parfémy na sluníčko vůbec nosit neměly. Tuším kvůli obsahu alkoholu, který vám může na pokožce udělat nehezké fleky (důvodem si nejsem jistá, takže to berte s rezervou – každopádně to opravdu není dobré) a to nikdo nechceme, že. 
Další mým nepostradatelným produktem je termální voda. O té se myslím nemusím vůbec rozkecávat; je dobrá na zafixování make-upu, na podrážděnou nebo spálenou pokožku, ale především na osvěžení. Tato od Vichy navíc obsahuje 15 minerálů a jejím používáním pokožce pomáháte k její odolnosti, obnově rovnováhy a regeneraci. 
Zázrak jménem suchý šampon jsem sice objevila až před nedávnem, od té doby po něm ale alespoň jednou v týdnu sáhnu. Momentálně jsem hodně na cestách, takže se mi občas stane, že mi na klasické mytí nevyzbyde čas nebo se mi prostě a jednoduše nechce. Navíc je perfektní na objem, který mi v létě také často chybí. 
Bez jakých produktů se v létě neobejdete vy?

10 comments

Reply

Super, ten suchý šampon určitě vyzkouším

Reply

Vyzkoušej, podle mě je Batiste nejlepší 🙂

Reply

Presne ako píšeš, v lete musím mať skoro vždy so sebou v kabelke mini balenie termálnej vody, na vlasy používam hlavne v lete suchý šampón a bez opaľovacích krémov by som ja leto určite neprežila.

Reply

Souhlasím! Produkty na opalování jsou důležité pro každého, kdo nechce mít pigmentové skvrny, vrásky nebo dokonce rakovinu… Takže mazat, mazat 🙂

Reply

Jo Batiste je muj oblíbenec už mám několikáte balení 🙂
Miska blog

Reply

Batiste a termální voda je opravdu must have! 🙂
Denisse Beauty

Reply

Celoroční nezbytností je pro mě určitě suchý šampon – bez něj nedám ani ránu:) Nejraději mám Batiste:) Potom také ocením nějaké tělové mléko, voděodolnou řasenku a pudr 🙂 O opalovacím krému ani nemluvím – ten je jasný:)

…Instantní krása…

Reply

Souhlasím se vším! Jen tu voděodolnou řasenku nepotřebuji, protože se k vodě nelíčím 🙂

Reply

Aha, tak o těch parfémech si zjistím více informací, jak to s nimi v létě je 🙂
Termální vodu jsem si včera chtěla koupit v DM, ale nenašla jsem ji v regále

Reply

Něco málo je o tom tady : http://www.missky.cz/krasa/pozor-v-lete-na-parfemy-leky-a-ovoce/. Můžeš si díky tomu zadělat i na pigmentové skvrny, takže na pokožku určitě nenanášet 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *