Nemůžu tomu uvěřit, ale je to tak – příští týden tu máme Vánoce! Letos mi advent utekl rychleji než obvykle, zřejmě proto, že většinu času trávím v práci nebo vyřizováním školních povinností. Na nějakou adventní náladu tedy nezbývá moc času, i když doufám, že to ještě trochu doženu. A začnu tímto tématicky laděným TAGem! 
1. Oblíbený vánoční film nebo pohádka?
Není rok, kdy bych se netěšila na Lásku nebeskou, Prázdniny, Vánoce naruby nebo na Popelku s Libuškou Šafránkovou. Pohádky obecně jsou moje parketa a mám takový pocit, že na ty nebudu nikdy stará.

2. Oblíbená vánoční písnička?
Přiznám se, že vánoční písničky si cíleně nepouštím, ale třeba v rádiu si takové klasiky jako All I want for Christmas is you poslechnu vždycky ráda.

3. Oblíbené vánoční cukroví?
Vanilkové rohlíčky, žabí huby, linecké, vosí hnízda… Asi bych jen těžko hledala cukroví, které bych neměla ráda.
4. Máš adventní kalendář?
Letos ne.

5. Umělý nebo živý stromek?
Jednoznačně živý. I když nejsem bůhvíjakou milovnicí přírody, živé stromečky mi přijdou mnohem hezčí a navíc krásně voní. 
6. Oblíbená vánoční barva?
Červená, zlatá a stromečkově zelená.

7. Veselá vánoční příhoda?
Já si to sice nepamatuji, ale mamka mi skoro každé Vánoce připomíná, jak jsem jako malá po rozbalování dárků běžela na balkon a křičela “Děkuji ti Ježíšku!”, protože jsem dostala takové ty měkoučké “pejskové” bačkůrky. Rodiče z toho samozřejmě měli druhé Vánoce 😀

8. Jak vypadá tvůj Štědrý den?
Náš Štědrý den je každý rok trochu jiný. Obvykle si po probuzení dáme snídani u zapnutých pohádek, které u nás běží celý den. Pokud jsme den předtím nestihli nastrojit stromeček a zabalit dárky, tak to děláme (většinou já) hned po snídani. Pak pomalu začneme chystat polévku, kterou si dáváme k obědu. Odpoledne koukáme na pohádky, cpeme se cukrovím a později se pouštíme do přípravy bramborového salátu a těsně před večeří také do smažení řízků. Mezi pátou a šestou zasedáme k večeři. Tu si popravdě nikdy moc neužiji, protože ač jsem už dospělá, stejně jsem vždycky napnutá jak kšandy. Po večeři následuje stromeček a rozbalování dárků. U toho většinou vydržíme až do Popelky, ke které zasedáme s druhým talířem bramborového salátu a řízku.
9. Co máte ke štědrovečerní večeři?
Bramborový salát, kapra a letos i kuřecí řízek.
10. Jaký nejhezčí dárek jsi dostala?
Tohle se strašně těžko posuzuje, protože jsem vždycky dostávala hezké dárky. Když jsem byla malá, byl to domeček pro panenky, loni zase nádherný korálek na Pandoru.

11. Dodržujete nějaké vánoční tradice?
Nedodržujeme nic.
12. Jak by měl vypadat ideální Silvestr a jak ho budeš trávit doopravdy?
Osobně zastávám názor, že ideální Silvestr je takový, který člověk stráví s někým blízkým. Pak ho můžete oslavit kdekoliv a stejně bude dokonalý. Já ten nejhezčí prožila minulý rok. Co se bude dít ten letošní zatím vůbec netuším.
Jak se těšíte na Vánoce? Také vám advent tak rychle utekl? Jak vypadá váš Štědrý den?

7 comments

Reply

Krásný tag! také jsem jej dělala! Jinak náš Štědrý den probíhá asi stejně, jako ten tvůj. BEAUTYPUSINKA

Reply

Super, s dovolením si půjčím otázky na Tag, snad to nevadí.

Reply

Určitě ne 😉

Reply

Utíká a moc rychle. Asi to je i tím že ve škole máme zkoušky a hned po novém roce začíná zkouškové takže si moc volna neužiju ale těším se 🙂

Reply

Povedený tag, ráda jsem si početla a s dovolením si ho také půjčím. 🙂

Reply

skvelý článok, nakoľko milujem Vianoce ako len to ide, veľmi si ma ním potešila 🙂

Sabi z blogu Beautiful savage

Reply

super článok toto !! :))

Tammybeaty

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *