Určitě jste již zaznamenali, že se na kosmetickém trhu čím dál tím víc (a to i v našich drogeriích!) objevují barevné korektory. Kromě klasického tělového s růžovým nebo žlutým podtónem si můžete vybrat také žlutý, růžový, fialový nebo třeba zelený. Záleží, jaký typ nedokonalosti s ním chcete zakrýt. A aby toho nebylo málo, vše můžete zafixovat žlutým nebo třeba zeleným pudrem. Kouzlo těchto produktů spočívá v tom, že i když použijete zelený korektor, nebudete vypadat jako ropuchy a přitom zakryjete začervenalá místa po zahojených pupíncích nebo odřený nos po rýmě. 
Já vám v dnešní recenzi představím dva zástupce těchto barevných vychytávek, a to konkrétně korektor v tubě v odstínu Yellow a minerální pudr v odstínu Banana od značky Freedom Makeup. Za 12 ml balení korektoru zaplatíte 150,- korun a za 8 gramů pudru 250,-.
Žlutou variantu jsem si vybrala z toho důvodu, že je určená na zakrytí nafialovělých kruhů pod očima, které jsou v poslední době mým nepřítelem číslo jedna, ale také popraskaných žilek v obličeji, které jdou naštěstí mimo mě.
Korektor mě hned na začátku potěšil šikovným aplikátorem v podobě malého štětečku, který je praktický, precizní a navíc i estetický. Do produktu totiž nemusíte sahat přímo prsty a proto se také vyvarujete případnému zanesení bakterií. Parfemace je trochu nepříjemná, ale pokud nebudete strkat nos přímo do tuby, ničeho si nevšimnete. Konzistence korektoru je krémová, hutná a spíše sušší. Přirovnání tohoto odstínu k banánu je více než trefné, až jsem se zarazila, jestli něco takového může na pleti vypadat skutečně přirozeně. Pigmentace je vyšší střední, takže společně s nažloutlou barvou korektor dokáže opravdu divy; nejen, že kruhy krásně zakryje, ale ke všemu celé oční okolí lehce projasní. Výdrž je více než slušná, v pěkném stavu vydrží až do odlíčení, mně osobně však lehce zalézá do vrásek. S tímto nešvarem mám bohužel problém u každého korektoru, nechci proto tvrdit, že to je tímto produktem.
Balení minerálního pudru je klasické dózičkové, na rozdíl od jeho kolegů má však po otevření namísto pár otvorů k vysypání obsahu takové sítko. To osobně shledávám mnohem praktičtějším, jelikož pudr nemusíte složitě naklepávat tak, abyste dostali ven to správné množství. Navíc se takto i lépe a rovnoměrněji nabírá na štětec. Barva je opět, jak napovídá název odstínu, banánová, oproti korektoru je však po nanesení méně viditelná. Pudr je opravdu jemňoulince namletý, po nanesení zanechává sametově hebký a přirozeně zmatněný finiš a pokud to nepřeženete s množstvím, není na pleti ani vidět. Samotná výdrž je na jedničku s hvězdičkou; make-up na svém místě udrží po celý den a přepudrovat potřebuje jen výjimečně.
Jak korektor v tubě, tak i minerální pudr od Freedom Makeup ode mě mají palec nahoru! Pokud to nepřeženete s množstvím, nemusíte se vůbec bát, že byste vypadali jako jeden velký banán – naopak! Produkty vám zakryjí vše, co je třeba a na pleti vypadají naprosto přirozeně.
Zkoušeli jste tyto barevné kokrektory nebo pudry? Jak jste byli spokojení?

4 comments

Reply

Mňa veľmi zaujal ten púder, priznám sa, že o zltom som vôbec nepočula a nie to ešte po zelenom. Sitko mi príde v tomto prípade na ňom naozaj praktické a púder vyzerá dobre. Pozriem sa po ňom:)

Saja Frey Blog

Reply

Ten pudr má peckové balení, jak já nesnáším to s dírkami u těchto sypkých pudrů! 😀 Barevným korektorům jsem nějak nepřišla na chuť, to už je na mě moc námahy..

Cosmokočka

Reply

Barevné pudry jsem nezkoušela, mám ráda klasický bílý 🙂 tenhle mě zaujal balením, stejně jako u předchozího komentáře… nemám ráda když se musí pudr sypat klasicky dírkami a je to pak všude, raději to vždycky vypreparuji pryč 🙂
All my cosmetics

Reply

Pokud se nepletu, Freedom má tenhle pudr i v klasické transparentní verzi 😉

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *