Abyste si trochu “odpočinuli” od eventů, připravila jsem si pro vás na dnešek jeden z lifestylových článků, a to 5 tipů, jak zbytečně neutrácet. Určitě to znáte; vlezete do obchodu s oblečením/ kosmetikou/ bytovými doplňky… a najednou nevíte, co popadnout dřív. Otázka ovšem je, jestli to opravdu potřebujete, jestli to opravdu využijete a jestli to nejsou jen vyhozené peníze.

Já sama jsem dřív nakupovala jako nezřízená třela. Jen proto, že to bylo ve slevě. Jen proto, že jsem to viděla na někom jiném a už se nezamyslela nad tím, jestli to bude slušet i mně a jestli to budu mít s čím nosit. Není se pak čemu divit, že mi ve skříni ležela hromada netknutého oblečení. Jak se tomuhle vyhnout?

1PŘIPLAŤTE SI

Asi to bude vzhledem k názvu znít zvláštně, ale hned to vysvětlím. Týká se to basic věcí, u kterých víte, že se budou nosit i za rok, dva, i deset let. Vyhnete se tak například situacím, kdy si koupíte bílé tričko v New Yorkeru sice za dvě stovky, ale jednou ho vyperete a můžete si jít kupovat nové. Ve finále utratíte mnohem víc, než když si rovnou koupíte nějaké o pár stovek dražší a kvalitnější (podotýkám, že mezi těmito dvěma vlastnostmi není rovnítko!). Za mě osobně se vyplatí investovat do basic kabelek, kabátů, triček/košilí nebo třeba klasických černých kalhot.

2VYMYSLETE ALESPOŇ 5 OUTFITŮ

Další pomůcka, kterou využívám prakticky pokaždé, co si na sebe v kabince něco obléknu. Pokud nezvládnete vymyslet alespoň pět kombinací s daným kusem oblečení (bot, doplňku…), vraťte ho zpátky na ramínko.

3POČKEJTE SI


Nebuďte zbrklí a danou věc si pořádně prohlédněte, vyfoťte (nejlépe na sobě) a pak odejděte. Chvilka na rozmyšlenou vám vůbec neuškodí – naopak. Mně se často stává, že se mi to během pár hodin v hlavě rozleží a koupi dané věci si rozmyslím. Ovšem pokud na ní nemůžu přestat myslet, druhý den se pro ní vracím.

4PLNAPENEZENKA.CZ

Pokud často nakupujete před internet, vyplatí se založit si cashback portál Plnou peněženku – to je web, skrz který můžete nakupovat na svých oblíbených e-shopech jako je Zoot, Notino, Tchibo, Orsay nebo třeba Deichamnn a přitom ušetřit určité procento z utracené částky. Pokud se tedy například rozhodnete objednat si boty u Bati a na e-shop se prokliknete skrz Plnou penězenku, získáte 4% z nákupu zpět. Ušetřené penízky si pak můžete nechat vyplatit klasicky na účet.

5RECYKLUJTE

Využívejte různé bazárky, second handy nebo například Vinted. Nejen, že se zbavíte věcí, které už nenosíte nebo vám nesedí, ale navíc si naspoříte nějakou tu korunu na kvalitnější kus oblečení.

Patříte do skupiny šetřílků nebo si rádi koupíte to, co vám zrovna padne do oka? Znáte Plnou peněženku?

12 comments

Reply

hneď ako som zbadala tento článok, hneď som ho musela otvoriť a zistiť to 😀 ale Ďakujem za super typy, určite si nejaké vezmem k srdcu 🙂

Reply

Jéé tak to mám radost, že tě článek takhle zaujal, děkuju! 🙂

Reply

Už nějaký ten měsíc opravdu promýšlím, zda daný kousek oblečení vynosím a přemýšlím, jestli se mi bude hezky kombinovat. Super tipy, líbí se mi článek

Reply

Moc děkuju! 🙂

Reply

To čekání se někdy nemusí vyplatit. Hrozně se mi líbila jedna kabelka, ale odolala jsem. Chtěla jsem ji tak moc, že jsem na druhý den pro ni šla a už tam nebyla. 🙂
welcometomyworld

Reply

To se bohužel někdy stává :-/ Když vidím, že zbývá jeden kus, tak s ním alespoň chvíli chodím po krámě, abych měla čas na rozmyšlenou (i když to asi musí vypadat vtipně :D). Ale taky se mi už stalo, že jsem nad něčím přemýšlela tak dlouho, až jsem měla smůlu.

Reply

Povedal som si že musím niečo urobiť so svojimi výdavkami. Stáva sa zo mna jemný shopaholic a nechcem aby to zašlo ďaleko. Hoci nakupujem aj v normálnych obchodoch povedal som si že sa to budem snazit obmedziť na minimum a ak tak viacej nakupovať v sekáčoch pretože nechcem podporovať FastFashion.
Pozývam teba a tvoje čitateľky na GIVEAWAY
na mojom blogu 🙂

Reply

super tipy 🙂 v podstate sa niečím podobným aj sama riadim, no dosť mi pomáha fakt, že behať po obchodoch ma už dosť omrzelo… čo sa však týka kníh, tam nepoznám hranice 😀

Sabi z blogu Beautiful savage

Reply

Musím říct, že i mně už běhání po obchodech nebaví tak, jako za mých "mladých" let 😀 Občas si říkám, že mě to dokonce otravuje 😀

Reply

Plnou peněženku používám moc ráda a na Vinted nakupuji také, dají se tam ulovit skvělé kousky za super ceny 🙂

Reply

Super článek! Hlavně ten tip s vymyšlením 5 outfitů 🙂 Tím se budu snažit řídit.

Reply

super tipy 🙂 plnou penezenku som začala používať, tak dúfam, že si nejaké penízky pri nákupoch vďaka nej usporím

My Supercalifragilisticexpialidocious Diary | Live Better, Love Harder & Cure Hangovers

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *