Dneska bych vám ráda dala tip na mé oblíbené detoxikační pleťové masky od L´oreal Paris, které jste už mohli vidět v některém z předchozích článků nebo na mém Instagramu. Pleť je totiž po zimě ze všech ročních období nejnáchylnější, přecitlivělá a vysušená, přicházející jaro je proto ideální na očistu nejen zevnitř, ale i zvenčí.
 

Detoxikační masky Pure Clay asi bude většina z vás znát. Specifické jsou svým složením obsahujícím tři druhy jílůkaolinu, montmorillonitu a marockého jílu a vybrat si můžete celkem ze tří variant – Detox Mask s černým uhlím na detoxikaci pleti & hloubkové odstranění nečistot a škodlivin, zelenou Purity Mask s eukalyptem, kterou ocení především jedinci s problematickou a lesknoucí se pletí a Glow Mask s červenými řasami na projasnění a exfoliaci pleti.

Každé balení by mělo vydržet na deset aplikací, ale to je dle mého názoru individuální a záleží, jak silnou vrstvu si budete nanášet. Masky spolu samozřejmě můžete různě kombinovat a využívat trend tzv. multimaskingu, což znamená, že na t-zónu si dáte například zmatňující masku a na tváře tu s červenými řasami na projasnění.

I když můžu s klidným svědomím říct, že všechny tři masky dělají to, co slibují, nejčastěji sahám po Purity Mask, u které je pocit čisté pleti nejsilnější a nejviditelnější. Jako druhou nejoblíbenější bych označila Glow Mask, která obsahuje jemná zrníčka, takže pleť nejenže vyčistí, ale i jemně – ale efektivně, obrousí, vyhladí a rozzáří.

A proč jsou právě tyhle masky mé oblíbené? Jak už jsem několikrát zmiňovala, moje pleť rozhodně není perfektní, proto jsem co se týče péče o pleť a čistících masek opravdu vybíravá a u některých mám pocit, že takřka nic nedělají. Naopak u Pure Clay už během působení cítíte, jak pracují. Zkrátka a jednoduše – pokud mě pleť během těch 10 minut působení alespoň trošku “neštípe” a po umytí není začervenalá, není to pro mě ta pravá čistící maska! 😀

Pure Clay seženete klasicky v drogeriích za 249 korun.

Zkoušeli jste některou z masek? Pokud ano, jak jste byli spokojení? A jak to máte s jarní péčí o pleť? Děláte něco speciálního?

12 comments

Reply

Tyhle masky jsem ještě neměla, ale více mě teď láká vyzkoušet jejich nové peelingy. 🙂
welcometomyworld

Reply

Ty mám taky moc ráda! Kiwi jsem už vypotřebovala a načínám druhé balení 🙂

Reply

Ja som zatiaľ skúšala iba čiernu Detox a bola príjemná. Bola to iba vzorka a rozmýšľam že si kúpim celú, ale skôr ma zaujali nové scruby.
 xxAlexandra MS ALWAYS LATE

Reply

O scrubech jsem taky psala, když koukneš do archivu, najdeš článek. Já miluju kiwi – zrovna dneska jsem načala nové balení 🙂

Reply

Mám tu čistící a ta je naprosto perfektní 🙂
Miska blog

Reply

Vypadá hodně dobře, asi po ní kouknu. 🙂

LIFESTYLE AND BEAUTY

Reply

ešte som ich neskúšala, ale všade ich vidím a veľmi ma lákajú 🙂

Sabi z blogu Beautiful savage

Reply

Nedivím se, jsou fakt jedny z nejlepších 🙂

Reply

Tyhle masky jsem ještě nezkoušela, od L'oreal mám momentálně Clear Scrub který je parádní a jsem s ním moc spokojená. Masky ale určitě časem vyzkouším 🙂

everyday-lifecz.blogspot.cz

Reply

Já používám spíš přírodní masky na pleť.. ale tohle vůbec špatně nevypadá, díky za tip 🙂
RIGHT HERE RIGHT NOW

Reply

Už jsem o nich slyšela, ale mám toho doma takovou tunu, že nestačím spotřebovávat.
V3ronika life

Reply

kým ja ju už konečne vyskúšam, tak ju aj prestanú vyrábať 😀

My Supercalifragilisticexpialidocious Diary | Live Better, Love Harder & Cure Hangovers

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *