Když si tuto větu zadáte do vyhledávače, vyjede vám Hluboká, Červená Lhota nebo třeba Krumlov. My jsme si s přítelem o víkendu udělali výlet na dvě krásná, ale zatím neprofláknutá místa, proto bych vám je ráda představila a zároveň vás namotivovala k jejich návštěvě.

Jako první jsme navštívili ZOO Dvorec, kterou najdete kousek od Borovan. Ačkoliv tato zoologická zahrada žije pouze ze vstupného, dobrovolných příspěvků nebo příspěvků adoptivních rodičů/patronů zvířátek, jedná se o jednu ze dvou ZOO v ČR, která vlastní bílé tygry indické, dále obrovský pavilon jedovatých hadů nebo krokodýly.

Já osobně mám z hadů neuvěřitelný strach, takže jsem tuto část (doslova) proběhla, ale věřím, že milovníci kober, mamb nebo anakond si přijdou na své 🐍

Po procházce a prohlídce zvířátek jsme přejeli do penzionu & restaurace Kamínek, který se nachází kousek od Nových Hradů (mimochodem, samotné Hrady nebo přilehlé Terčino údolí stojí také za návštěvu). Jedná se o opravdu poklidné místo uprostřed ničeho, kde se budete cítit jako doma a perfektně se najíte. Já jsem si dala plněné kuřecí prso s grilovanou zeleninou a přítel kapří hranolky (jihočeská specialitka) a oba jsme si moc pochutnali.

Znáte některá z míst? Které byste mi doporučili vy?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *