Druhý den pro nás byl nejnáročnější z celého pobytu. Naplánovali jsme i poměrně obsáhlý program a samozřejmě bysme to nebyli my, abychom ještě něco nepřihodili 😁

Den jsme začali vynikající snídaní. Protože jsme se během dne nechtěli zdržovat častými zastávkami kvůli jídlu, vždycky jsme se na snídaních pořádně nacpali. Ibis hotel nabízí klasické anglické pochoutky, sýry, uzeniny, zeleninu, ovoce, sladké pečivo, marmelády… Myslím, že snad každý si tady musí přijít na své!

Místo metra jsme tentokrát zvolili lodní dopravu, která je tady stejně využívaná, jako autobus nebo právě metro. My jsme se rozhodli z Greenwich dojet až k London Eye, takže jsme měli možnost prohlédnout si některé památky z jiné perspektivy a rozhodně tento zážitek doporučuji. S Oyster kartičkou vás cesta vyjde na cca 7 liber.

Od London Eye jsme se prošli k Big Benu a Houses of Parlaments, které bohužel byly v rekonstrukci. Především z Big Benu byly vidět jen hodiny, takže v tomhle případě jsem byla trošku zklamaná. Pokračovali jsme skrz Downing Street, kam se chtěl podívat přítel coby milovník politiky 😁 Nechyběla ani fotka u červené budky, které mají právě v tomto místě v nejlepším stavu. Co jsem naopak chtěla vidět já byl Westminster Abbey, kde měli svatbu William a Kate. Kromě toho je katedrála v gotickém slohu, takže si u určitých prvků můžete všimnout podobnosti s Notre Dame.

Co jsme rozhodně nemohli minout je Peggy Porschen Cake; věhlasná růžová cukrárnička s květinovou výzdobou. Pokud se tedy budete pohybovat kolem stanice metra Victoria, rozhodně si tam na cupcake a kávu musíte zajít!

Dalšími, téměř povinnými, zastávkami byl Buckinghamský a Kensingtonský palác.

Tady bych se ráda zastavila a rozpovídala se o tom, jak to vlastně se vstupy na Londýnské památky je. I tady totiž platí, že si připlatíte. Ceny se tu pohybují cca od 600 do 1000 korun, a pokud se rozhodnete navštívit Harry Potter studia, připravte si cca 2500 korun na jednoho. Rozhodně proto doporučuji dělat si online rezervace dopředu. Pokud tedy například budete chtít nastavit London Eye, při nákupu přes tyto stránky si můžete vybrat až dvě atrakce navíc a ušetřit tím až 45 liber. Pěkné co? Obdobně to funguje na této stránce, kde si zaplatíte vstup až na 80 památek, atrakcí a vyhlídkových autobusů s výraznou slevou.

Za co naopak vůbec platit nemusíte jsou muzea, Westminster Cathedral nebo při online rezervaci ani za výhled ze Sky Garden.

Co jsem si já osobně v Londýně nemohla nechat ujít byl dům, ve kterém žil a zemřel Freddie Mercury. Jak už asi víte, Freddie a Queeni jsou mí oblíbení interpreti a možnost navštívit tohle místo pro mě hodně znamenalo. Přítel si sice ťukal na čelo, že jsme jeli 40 minut kvůli tomu, abych se podívala na zeď s dráty a kus střechy, ale já jsem byla nadšená!

Poslední zastávkou tohoto dne, na kterou jsme se sotva doplazili, byl The Shard. Původně jsme měli v plánu právě Sky Garden, ale vzhledem k tomu, že je zadarmo, byla na několik dnů dopředu úplně vybookovaná. Nicméně toho nelituji. The Shard je nejvyšší budova Londýna, takže jsme měli celé město doslova jako na dlani. Mimochodem, pokud ho budete chtít také navštívit, rozhodně si s sebou vezměte něco teplého. Nejvyšší patro je napůl otevřené, takže jsem tam večer drkotala zuby 😁

Cestou na hotel jsme se klasicky stavili v Marks & Spencer, který je v Londýně na každém kroku a jídlo se tam dá koupit za rozumné ceny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *