Před každým létem se (ne)dobrovolně vydávám na misi “najdi dokonalou letní vůni”. Na letní toaletky, parfémované vody a parfémy jsem totiž extrémně náročná; nesmí se jednak o bolehlav, ale zároveň musí mít zajímavou, výraznou notu, která se během hodinky nevypaří do neznáma. Letos jsem čistě intuitivně sáhla po Dolce & Gabbana Dolce Garden. A jak se mi výběr povedl?

Parfémovaná voda mě na první pohled zaujala svým roztomilým flakónkem s víčkem ve tvaru růže a černou mašličkou, který jde svému jménu příkladem. Nevím, jak to máte vy, ale mně se vůně zkrátka musí líbit i vzhledově, jinak si do okna nepadneme. Co se týče obsahu, už po přečtení mi bylo jasné, že tohle rozhodně bude můj šálek kávy; po aplikaci vás v nose zašimrá magnolie, neroli a mandarinko-pomerančové aroma. Po chvíli se začne ozývat srdce skládající se z ylang-ylang, kokosu a frangipani, které se nakonec vyvine do hřejivých, sladkých a smyslných tónů santalového dřeva, absolutní vanilky a mandlového mléka. Inspirací pro vytvoření Dolce Garden jsou rozkvetlé sicilské sady a středomořské slunce a já chápu proč; když si k ní totiž přivoním a zavřu oči, ocitnu se v zahradě zalité slunečními paprsky a plné rozkvetlých tropických květin.

Vůni ale musím pochválit i za její výdrž, která je nekonečná a po aplikaci na oblečení je cítit ještě několik dní poté. Pokud tedy hledáte letní vůni každým coulem, která bude zároveň ojedinělá a držák (ovšem bez bolehlavu!), objednat si jí můžete například zde.

A jaká vůně je vaší letní favoritkou?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *