K nápadu na dnešní článek mě přivedly mé oblíbené youtuberky, u kterých jsem zaznamenala “beauty hacks” videa, tedy videa kde ukazují své tipy ohledně všeho, co se týče kosmetiky a krásy. A protože mi to přišlo jako skvělý nápad, sepsala jsem mých pět kosmetických vychytávek, které jsem se za tu dobu, co jsem se o kosmetiku začala zajímat, naučila a také se jich držím. 
1) Korektor si vždy do pleti vklepávám (stejně, jako si make-up vklepávám houbičkou). Roztíráním si můžete poničit pečlivě nanesený make-up, nemusíte si ho rozetřít rovnoměrně a ani nedocílíte takového výsledku a krytí, jako když ho budete vklepávat. 
2) To samé platí i pro pudr. Štětcem po pleti nejezdím, ale hezky produkt “vmačkávám”. Důvody jsou stejné, jako u korektoru; neponičíte si make-up, naopak ho ještě více zapracujete do pleti a docílíte tím krásné, “vyretušované” pleti. 
3) Když nemám po ruce fixátor make-upu, ale potřebuji, aby mi líčení vydrželo celý den, použiji trochu laku na vlasy. Výsledek je úplně stejný, né-li lepší.
4) Místo klasických kleštiček na řasy už léta používám kulmu na řasy. Díky nahřívání jsou řasy podstatně lépe natočené a drží celý den. Pokud kulmu doma nemáte, můžete si jí “vyrobit” i doma – stačí nahřát kleštičky fénem. Před použitím ale nezapomeňte vyzkoušet, jestli nahřátá část není příliš horká, abyste se nespálili! 
5) K poslední vychytávce mě včera přivedla kamarádka a mně se tak zalíbila, že jsem jí hned po příchodu domů musela vyzkoušet. V případě, že zrovna nemáte po ruce odličovač na oči nebo micelární vodu (komu se nikdy nestalo, že mu produkty došly a neměl náhradní nebo je zapomněl doma…), sáhněte po kokosovém oleji. Sice není zrovna dvakrát příjemné, když máte líčidla rozpatlaná po obličeji, ale olej oči nikterak nedráždí a po smytí máte jako bonus příjemně hebkou pleť. 
Pro někoho výše zmíněné body asi nebudou žádnou novinkou a nebo s nimi nebude souhlasit a někdo o nich uslyší poprvé, vyzkouší je a osvědčí se mu. Nejsem žádný odborník a píšu jen své zkušenosti, každopádně budu ráda za vaše názory a popřípadě tipy na další vychytávky.

12 comments

Reply

Kokosák oči právě dráždí 🙂 Zrovna nedávno jsem četla, že by se na odličování vůbec používat neměl. Já ho zkoušela dřív párkrát, když jsem měla ničím jiným neodlíčitelné linky. Linky sundal perfektně, ale oči moc spokojené nebyly.

Reply

Všechno je možné. Mně ani kamarádce oči nedráždí a to je máme obě hodně citlivé 🙂

Reply

Na odličování jsem nesnesla nic, kromě Garnier sensitive mléka, ale kokosák je super 🙂 nevím jak z dlouhodobého hlediska, ale přece ho nebudu mazat do očí, jen na nezbytné odlíčení 🙂 za mě určitě spokojenost 🙂

Reply

Skvělé vychytávky, které někomu pomůžou. Poznám skoro všechny kromě 3. bodu. 🙂
welcometomyworld

Reply

Ja bych se bala, ze bych se pak pekne osypala pupinkama, kdybych pouzila lak na vlasy na plet teda 🙂 Ale jinak super tipy, kokosak pouzivam moc rada, cely oblicej je jim odlicen behem chvilky, jen nemam rada to zamlzene videni potom 😀

Reply

Ja bych se bala, ze bych se pak pekne osypala pupinkama, kdybych pouzila lak na vlasy na plet teda 🙂 Ale jinak super tipy, kokosak pouzivam moc rada, cely oblicej je jim odlicen behem chvilky, jen nemam rada to zamlzene videni potom 😀

Reply

Tak jasně, že úplně nejlepší to není, ale občas ho použiji a nic se mi s pletí nestalo 🙂

Reply

To vklepávanie korektoru a tak isto aj pleťového púdru potvrdzujem, make-up tak drží oveľa lepšie a nič sa nerozmazáva. Dať si však lak na vlasy na pleť si neviem predstaviť.

Reply

Tak pochopitelně si ho na ten obličej nesmíš nastříkat tuny, ale jinak ti s pletí nic neudělá. Já ho po nanesení ani necítím 🙂

Reply

Děkuji za tipy, určitě vyzkouším =)

Reply

1, 2 a 4 používam vo svojej rutine tiež, 5-ku len občas, ale 3-kou si ma ŠOKLA! Uf, neviem, či by som na to našla odvahu, ale zasa verím, že drží super 😀

Reply

To chápu, také ho nedoporučuji používat pravidelně :D, ale občas po něm fakt sáhnu a to se pak ten make-up opravdu nehne ani o píď!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *