Člověk by se měl pořád učit a zkoušet něco nového. Před časem jsem se rozhodla, že bych se chtěla naučit pracovat s očními stíny, a protože mi zrovna přišla nabídka na spolupráci od Freedom Makeup, můžete si dnes na mém blogu (kromě dalších neméně zajímavých produktů) přečíst historicky první recenzi na paletku očních stínů. 
Po chvilkovém váhání jsem si zvolila Magic paletku z edice Decadence, která celkem obsahuje čtyři varianty. Já jsem jako začátečník zvolila tuhle neutrální, protože na výrazně barevné a tmavé líčení jsem se pochopitelně necítila. Paletka celkem obsahuje dvacet stínů, které jsou kromě pěti matných všechny se shimmerem a třpytkami (nečekejte nic monstrózního). Odstíny, jak už jsem zmínila, jsou hodně neutrální, najdete tu jak teplé, tak studené tělové, růžovou, zlatou, bronzové, hnědé a vínové. Balení paletky je jednoduché, bytelné, vyladěné do elegantní lesklé černé, která na sebe sice nachytá všechny otisky a prach, ale vypadá jednoznačně nejlépe. Uvnitř najdete zrcátko, které mi díky své velikosti přijde praktické a někde na cestách určitě dobře poslouží. Součástí je i oboustranný houbičkový aplikátor, který mi přijde naprosto zbytečný. Upřímně – používá ho ještě vůbec někdo? 
Stíny mají všechny bez výjimkou neprášivou, máslovitou konzistenci a naprosto božskou pigmentaci. Stačí do nich lehce sáhnout, jednou přejet prstem a výsledek můžete vidět na fotce. Výdrž jsem testovala bez báze, pouze s korektorem coby podkladem a byla jsem velmi mile překvapená. Stíny se neslévaly a až do odlíčení držely na svém místě. Za paletku zaplatíte 300,- korun. 
A protože bez upraveného obočí už pomalu nevycházím z baráku, přihodila jsem i jejich dvě novinky. Duo stíny na obočí jsem už vychválila v oblíbencích, každopádně svůj prostor si zaslouží i v této recenzi. Abyste pochopili celou situaci – určitě víte, že mám barvené vlasy, a to na hodně tmavou studenou hnědou. Obočí oproti tomu (zatím) barvené nemám, takže si s jeho úpravou musím dát opravdu záležet, aby vypadalo jako moje. Až do teď jsem používala Catrice, který se ze všech mnou vyzkoušených produktů nejvíce blížil požadovanému výsledku, ale stejně… pořád to nebylo ono. Proto když značka přišla se stíny v takovém množství odstínů, musela jsem je pochopitelně vyzkoušet. Po chvilkovém googlení jsem usoudila, že nejvhodnějším odstínem pro mě bude Ash Brown a musím se pochválit – trefila jsem se na jedničku s hvězdičkou. Oba stíny v paletce jsou studené, hnědo – šedé. Vyzdvihnout musím i skvělou pigmentaci, nulové opadávání a stoprocentní výdrž. Koupíte je za 200,- korun.
A když už jsem byla v tom hledání nových produktů, přihodila jsem i Pomádu na obočí ve stejném odstínu. Abych se přiznala, nejdřív jsem z ní byla nešťastná, pak jsem se jí ale naučila používat společně se stíny a už bych si bez ní tuhle rutinu nedokázala představit. Na řadu přichází po stínech, kdy s ní dokreslím místa, kde mi chloupky chybí a zároveň s ní celé obočí zafixuji. Na e-shopu jsem to sice nikde nenašla, ale já bych pomádu označila za voděodolnou, protože dolů se i odličovačem dostává poměrně těžko, takže pokud se například neodličujete do fitka, můžete si být jistí, že se vám obočí nerozteče. Cena pomády je 250,- korun.
Jak je asi z celé recenze jasné, já jsem z produktů a celkově ze samotné značky nadšená! Kvalita mi přijde stejná, ne-li lepší než podstatně dražší produkty a přitom za poměrně nízké ceny. Některé produkty Freedom Makeup najdete i v nových drogeriích TETA, takže pokud se bojíte objednávat přes internet a chcete si nejdříve kosmetiku osahat, určitě to oceníte. 
Máte někdo s nějakým produktem této značky zkušenosti? Jak jste byli spokojení? Stáli byste o nějaký líčící tutoriál pro začátečníky?

10 comments

Reply

Safra teď jsem docela nalákaná tuhle značku prubnout. 🙂 Stíny vypadají nádherně! 🙂

Reply

To se nedivím. Já už mám seznam dalších produktů, které chci vyzkoušet! 🙂

Reply

Really amazing review, love the colours!

Reply

Zkušenost jeste nemám, ale paletka se mi moc líbí :))

http://style-and-smile15.blogspot.co.uk/

Reply

Určitě stojí za vyzkoušení – značka i paletka samotná 🙂

Reply

Ta paletka vypadá naprosto dokonale 🙂

Weleda | Mandlová tělová péče

Reply

Prima recenze, ale lepší by bylo ukázat produkty v akci – např. fotografii jak vypadá obočí s těmito produkty nebo nějaké líčení očí 😉 Takhle je to takové neúplné, nedodělané. Třeba příště.

Reply

Bohužel vyfotit líčení sama na sobě ještě tak dobře neumím. Na foťáku nemám ten displej, abych se viděla a někoho, kdo by mě fotil také ne. Snad to časem nějak vyřeším 🙂
Každopádně jak si upravuji obočí já můžeš vidět na některých mých fotkách na Instagramu 🙂

Reply

Mám tu menší paletku a opravdu práší, osobně do žádné další stínové nepůjdu. Na druhou stranu chápu, že někomu může vyhovovat…:-)

Reply

Mám tu menší paletku a opravdu práší, osobně do žádné další stínové nepůjdu. Na druhou stranu chápu, že někomu může vyhovovat…:-)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *