O pár článků níže jsme se bavili o tom, jak je důležitá péče PŘED opalováním a doporučila jsem vám, které z produktů jsou dle mého názoru nejlepší. Dneska si popovídáme o péči PO opalování. Já jsem se v rámci kampaně spojila se značkou Radioxar, která mi zaslala svůj krém na suchou a poškozenou kůži, tak se na něj pojďme podívat.

Značka Radioxar je dostupná v lékárně a je vhodná pro suchou a citlivou pleť. Jak už název napovídá, tato kosmetika byla vyvinuta pro pokožku změněnou léčbou (například chemoterapií nebo radioterapií), pro lidi s atopickým ekzémem a svým složením obsahujícím kyselinu hyaluronovou, ureu, měsíček lékařský, D-panthenol nebo olej canola je vhodný právě i k péči o opálenou nebo spálenou pokožku. Krém totiž obnovuje hydrolipidovou vrstvu pokožky, díky čemu je dlouhodobě hydratovaná, regenerovaná a zklidněná. Zároveň zvlhčuje a a snižuje pocit horkosti a pálení, obnovuje komfort zarudlé kůže a vzhledem k tomu, že se vstřebává hluboko do kůže, vyživuje její epidermální vrstvu.

A teď k mým zkušenostem s tímto produktem. Jelikož se jedná o lékárenskou značku, neočekávejte luxusní parfemaci. Vůně je téměř neznatelná a mně osobně příliš nevoní. Pokud ale ke krému nebudete vyloženě strkat nos, nic neucítíte. I když je konzistence hutná, krémová, překvapivě se rychle vstřebává a nezanechává mastný filtr. Na pokožce jí tak po aplikaci v podstatě necítíte, pouze registrujete, že jí máte řádně vyživenou, vláčnou a po opalování zklidněnou, nepodrážděnou a během chvíle i bez začervenání a nepříjemného pnutí. Radioxar kromě těla používám i na obličej a nezpozorovala jsem, že by mi pleť dusil, ucpával póry nebo že by se mi po něm více mastila. Jak krém funguje při spálení (bohužel? bohudík?) poreferovat nemohu, protože se poctivě mažu, ale věřím, že funguje stejně skvěle.

Suma sumárum, pokud hledáte vhodnou poopalovací péči, za krém od značky Radioxar bych dala ruku do ohně. Koupit si ho můžete ve všech dobrých kamenných nebo online lékárnách.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *