zdravím,

ještě před tím, než se pustím do psaní v pořadí již pátého článku s názvem “předsevzetí trochu jinak”, chtěla bych vám popřát všechno nejlepší do nového roku 2016. přeji vám hlavně zdraví, protože to je podle mě to nejdůležitější. samozřejmě i trochu toho štěstí, lásky a úspěchů jak ve škole, tak i v práci. a pokud pro vás předešlý rok nebyl zrovna dobrý, tak hlavu vzhůru – nový rok, nový start. všechno je jen ve vašich rukách, nevymlouvejte se na osud a na druhé. pokud nejste spokojení, právě teď máte možnost to změnit. ostatně tuhle možnost máte každý den, ale věřím, že pro plno lidí a vlastně i pro mě je nový rok něco výjimečného. vždycky mám pocit, jako by se všechno zlé z minulého roku vypařilo a neuvěřitelně se mi tím uleví. mám teď totiž možnost začít “znova”. a stejně tak i vy.
kdybych měla minulý rok popsat jedním slovem, bylo by to “nezapomenutelný”. protože i přesto, že mi hned na začátku roku zemřel děda a ani druhý semestr na vysoké pro mě nebyl žádný med a jeho úspěšné ukončení mě stálo veškeré síly a spoustu slz, byl pro mě převážně krásným, plným zážitků a změn. díky člověku, který je pro mě velmi důležitý a na tom hezkém má nemalý podíl, jsem konečně dokázala říct “stop”, podívat se zpětně na svůj život, uvědomit si spoustu věcí a změnit je. kdo mě sleduje na instagramu a zaznamenal tuto fotku, tak ví, o čem právě píšu. možná to bude znít prapodivně, ale právě tohle je to, za co jsem na sebe nejvíce pyšná. ne za to, že jsem zvládla zkoušku z dějin médií, ale za to, že jsem zvládla změnit sama sebe. konečně jsem se zbavila té koule na noze, kterou jsem za sebou vláčela. byla jsem nešťastná a neměla se ráda. kéž bych dokázala popsat ten pocit, jak skvěle mi teď je. ano, bylo to něco za něco, protože nic není zadarmo a i mě tahle změna něco stála, věřím ale, že právě teď to je tak, jak to být má a že všechno dobře dopadne. 

teď už ale k tomu, proč tu všichni jsme :D. jak už víte, na klasická předsevzetí nejsem, vždycky si je dávám proto, protože se to prvního dělá, ale jak to dopadá asi všichni víme. myslím si, že pokud chceme něco doopravdy změnit, změníme to hned a na nic nečekáme. na co mě ale užije je sepsat si seznam toho, co bych si v novém roce ráda koupila. letos čítá O´bag, hodinky v stříbrno – zlatém provedení, nějaký ten korálek na Pandoru, dioptrické brýle a pevnou padesátku. brýle a objektiv jsou nutností a půjdu si pro ně přednostně, bez zbytku bych se samozřejmě obešla, ale proč si neudělat během roku radost, žejo.
jak jste si užili poslední den minulého roku a jaký je první den toho nového? věříte na pořekadlo “jak na nový rok, tak po celý rok” ? dáváte si předsevzetí?
Natálje

6 comments

Reply

Ja verím tomuto porekadlu 🙂 moje predsavzatia sú začať cvičiť a viac cestovať
janesworldblog

Reply

Můj poslední den i první byly super 🙂 a k obrázkům, letos bude dokonce 366 dní 😉

Reply

Máš úžasný blog! Do nového roku Ti přeji jen to nejlepší! 🙂
Šárka♥

Reply

Predsevzeti jsou nutnosti, jinak by nebylo co porusovat 😉

http://www.poshlife.cz

Reply

Zvědavost mi nedá…Proč píšeš na začátku věty vždy malé písmeno?

Reply

Na to se mě ptá hodně lidí :D. Byl to takový můj styl. Samozřejmě v mailech nebo jiných oficiálních věcech jsem psala klasicky velké. Teď jsem to zavedla i na blogu 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *