Když značka NYX Professional Makeup uvedla nový makeup Can´t Stop Won´t Stop, bylo o něm slyšet ze všech stran. Ze zvědavosti jsem si proto přečetla několik recenzí a dle nadšení testujících jsem usoudila, že by se mohlo jednat o levnější variantu mého oblíbeného makeupu Estée Lauder Double Wear. To jsem se ale šeredně přepočítala…

Makeup slibuje vysoké krytí a zakrytí všech nedokonalostí, celodenní matný vzhled, voděodolnost a otěru vzdornost, nekomedogenní složení a perfektní výdrž po celý den. Vybrat si můžete z celkem 30 odstínů se studeným, neutrálním nebo teplým podtónem.

Nevím čím to je, ale nic z výše uvedeného u mě neplatí. Je pravda, že v určitých případech je makeup skutečně voděodolný; například když jsem si po nafocení odstínu do tohoto článku šla ruku umýt, mohla jsem jí mýdlem drhnout jak dlouho jsem chtěla, ale nezanedbatelných zbytků se ne a ne zbavit. Škoda, že toto neplatí i v případě, kdy si makeup nanesete na pleť. První problém, kterého jsem si všimla byl ten, že Can´t Stop Won´t Stop rozhodně není vysoce krycí a dokonce ani středně. Možná jsem rozmlsaná od Estée, kde mi stačí jedna vrstvička k perfektnímu vzhledu, ale nanášet si na obličej tři vrstvy, aby makeup vypadal jakž takž ucházejícně, mi nepřijde jako to pravé ořechové. Dalším nešvarem tohoto produktu je, že mi zvýrazní k a ž d o u nedokonalost včetně suchých míst, o kterých jste do té doby neměli ani páru.

No a do třetice všeho nejhoršího nesmím opomenout slibovanou výdrž po celý den a matný vzhled. Jestli mě něco nebaví, tak se co chvíli kontrolovat v zrcadle, upravovat se a přepudrovávat. Na makeup se potřebuji spolehnout a vědět, že bude po celý den skutečně vypadat skvěle. Bohužel NYX mi na obličeji v relativně dobrém stavu (vezmeme-li v potaz výše uvedené problémy) vydržel zhruba čtyři hodiny, takže když jsem se cca po osmi hodinách vrátila domů a podívala se na sebe do zrcadla, málem jsem se sama sebe lekla. Makeup mi na obličeji vytvořil nevzhledné mapky, zalezl do každé pidivrásky a o matném vzhledu jsem si taky mohla nechat jen zdát.

Na závěr bych ráda zdůraznila, že makeup nechci nikterak hanit nebo vás odrazovat od koupě. Jedná se pouze o subjektivní zkušenosti holky se smíšeno – suchou a rozhodně ne perfektní pletí. Pokud jí vy naopak máte bezproblémovou a na suchá místa netrpíte, je možné, že si Cant´Stop Won´t Stop oblíbíte 🙂 Objednat si ho můžete na e-shopu Notino, kde jsou teď odstíny pro bledulky za akční cenu 355 Kč.

Už jste NYXí makeup zkoušeli? Vyhovuje vám nebo jste na tom stejně jako já?

3 comments

Reply

Tiež som si ho kúpila, nakoľko som čakala nejaký zárak a mám z neho doteraz veľmi zmiešané pocity. Niektoré dni mi na pleť úplne sadne, iné nie. Čo ma skôr sklamalo bolo to, že sa mi otrel o tričko, aj keď sľubuje, že sa neotiera.
THE NOELA

Reply

Mně se taky otíral. Nesměla jsem si na obličej ani sáhnout.

Reply

som rada, že si napísala svoj názor 🙂 neznášam články, kde sú všetky produkty úžasné a máme si ich určite kúpiť 😀

WHEN PIGS FLY

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *